Witamy!

Miasto dialogu i spotkań - taki pomysł na promocję Wrocławia mają od pewnego czasu jego władze. Hasło to ma podkreślać otwartość mieszkańców, tradycję i wielokulturowość a także pluralizm religijny, który w tym mieście był zawsze czymś naturalnym. Teraz powojenni mieszkańcy miasta odkrywają jego historię na nowo. Miasto dialogu dynamicznie się rozwija. Powstają szkoły i uczelnie studenckie. Niesamowity rozwój i popularność przeżywa liceum plastyczne oraz Akademia Sztuk Pięknych. Powstają nowe obiekty i siedziby szkół. Podstawą jest rozwój ekonomiczny, a tuż za nim idzie rozwój kulturowy czy demograficzny. Powstają nowe inwestycje, buduje się nowe mieszkania, projektuje domy i obiekty biurowe. Powstają nowe sklepy, galerie handlowe, a także miejsca noclegowe w hotelach czy hostelach.

Kwiecień 2016 Wrzesień 2015 Sierpień 2015 Czerwiec 2015 Kwiecień 2015 Luty 2015 Styczeń 2015 Grudzień 2014 Październik 2014 Wrzesień 2014 Sierpień 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Sierpień 2013 Marzec 2013 Styczeń 2013 Grudzień 2012 Listopad 2012 Październik 2012

Origami modułowe krok po kroku

2015-01-22 | Breslauer

frazy kluczowe: hobby, rozrywka, czas wolny

Origami modułowe to szczególnie piękny rodzaj japońskiej sztuki tworzenia rzeźb z kartek papieru. Składa się nie jak w przypadku podstawowej sztuki z jednej kartki lecz z kilku połączonych ze sobą elementów tworzących skomplikowane i wyjątkowo urokliwe figury.

Origami modułowe nie należy do prostych w wykonaniu. Aby się nim zajmować trzeba posiadać pewne cechy, jak cierpliwość, umiejętność skupienia się oraz oczywiście pewne zdolności manualne. W sztuce tej najbardziej istotna jest precyzja. Jeśli elementy zostaną zrobione niedbale, nie będą siebie pasowały i w rezultacie cała praca pójdzie na marne.

Nie ma właściwie rzeczy, której nie można by było wykonać tą metodą. W ten sposób powstają rośliny, zwierzęta, przeróżne kształty, w tym idealne kule i wiele, wiele więcej. Wszystko zależy właściwie od inwencji twórczej oraz umiejętności.

W internecie znajduje się wiele filmów i oraz instrukcji przedstawiających origami modułowe krok po kroku. Tym co trzeba przede wszystkim opanować jest moduł podstawowy. Jest to absolutna podstawa i wymóg bez którego niestety nie da się dokonać zbyt wiele. Moduł podstawowy składa się z kartki papieru ksero. Zostanie on złożony na szesnaście lub trzydzieści cztery części, by w rezultacie otrzymać moduł w kształcie trójkąta bądź stożka wklęsłego z jednej strony.

Następnie potrzebne są odpowiednie materiały. Są to papier ksero w różnych kolorach o gramaturze 80 gramów, gilotyna do papieru pozwalająca na precyzyjne cięcie, bardzo ważne w origami. Przyda się również dobrej jakości klej oraz pistolet do niego, aby nakładać substancję precyzyjnie i nie brudzić ani papieru ani nie przenosić kleju na palcach.

Pozostałe artykuły znajdziesz na stronie jakzrobicorigami

'

Fotografie:
hobby
rozrywka
czas wolny

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: