Witamy!

Miasto dialogu i spotkań - taki pomysł na promocję Wrocławia mają od pewnego czasu jego władze. Hasło to ma podkreślać otwartość mieszkańców, tradycję i wielokulturowość a także pluralizm religijny, który w tym mieście był zawsze czymś naturalnym. Teraz powojenni mieszkańcy miasta odkrywają jego historię na nowo. Miasto dialogu dynamicznie się rozwija. Powstają szkoły i uczelnie studenckie. Niesamowity rozwój i popularność przeżywa liceum plastyczne oraz Akademia Sztuk Pięknych. Powstają nowe obiekty i siedziby szkół. Podstawą jest rozwój ekonomiczny, a tuż za nim idzie rozwój kulturowy czy demograficzny. Powstają nowe inwestycje, buduje się nowe mieszkania, projektuje domy i obiekty biurowe. Powstają nowe sklepy, galerie handlowe, a także miejsca noclegowe w hotelach czy hostelach.

Kwiecień 2016 Wrzesień 2015 Sierpień 2015 Czerwiec 2015 Kwiecień 2015 Luty 2015 Styczeń 2015 Grudzień 2014 Październik 2014 Wrzesień 2014 Sierpień 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Sierpień 2013 Marzec 2013 Styczeń 2013 Grudzień 2012 Listopad 2012 Październik 2012

ogród

Kuchnia jak z marzeń

2014-09-26 | Breslauer

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród

(...) Każda pani i pan domu, którzy spędzają choć odrobinę czasu na gotowaniu, doskonale zdają sobie sprawę, jak ważną rzeczą jest odpowiednio urządzona kuchnia, z ładnymi i funkcjonalnymi meblami oraz ze świetnym wyposażeniem kuchennym. Tak, by mieć podczas gotowania, czy spożywania posiłku wszystko pod ręką, a jednocześnie móc nacieszyć oczy przyjemnym widokiem.Dlatego tak ważne jest, by znaleźć dla siebie odpowiednie meble.Wbrew pozorom, znalezienie odpowiednich mebli, wcale nie jest takie łatwe... Można skorzystać z ofert sklepów meblowych, które proponują piękne meble kuchenne. Są one (...)

Przewaga drewna w domu

2014-09-08 | Kamil

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród, usługi budowlane

(...) przewagi nad drzwiami drewnianymi zwłaszcza pod względem wizualnym. Trzeba sobie jednak uświadomić, że drzwi drewniane, które są robione na specjalne zamówienie i do tego jeszcze przez człowieka, który ma naprawdę wielki talent są zdecydowanie ładniejsze aniżeli te, które są wykonane z płyty MDF i robione hurtowo a w późniejszym czasie sprzedawane w danym sklepie. Również jeżeli chodzi o walory izolacyjne to drewniane drzwi (...)

Jak powinno wyglądać oświetlenie zewnętrzne?

2014-08-22 | Janusz O.

frazy kluczowe: dom, ogród, oświetlenie, remonty, usługi budowlane

(...) okolicy budynku. Jak jednak zrobić to stylowo i estetycznie, aby nie były to zwykłe żarówki wiszące na metalowych słupach?Dlaczego?Już na wstępie warto zdać sobie sprawę z tego, że każda lampa i gra światła i cieni, która ona może wprowadzać, będzie oddziaływać od odbiór danego miejsca - kształt lampy widoczny jest przecież również za dnia i powinna być ona dobrze dopasowana do otoczenia (...)

Kamieniarstwo dla domu

2014-08-16 | Inez

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród

(...) Kamieniarstwo to branża, która kojarzy się przede wszystkim z wykonywaniem pomników, grobowców i innych elementów pojawiających się na cmentarzach, ewentualnie z tworzeniem rzeczy do wykorzystania w przestrzeni publicznej – chodników, ozdób, elementów dekoracyjnych. Skojarzenia są jak najbardziej trafne – gro zleceń pojawiających się w zakładach kamieniarskich, to zlecenia związane z takimi produktami. Nie każdy jednak ma świadomość, że kamieniarstwo to branża, produkująca rzeczy idealne również do wykorzystania w domu. Jakie produkty są tego przykładem? Schody. Schody do domu najczęściej wykonuje się z drewna. Oryginalne, nowoczesne pomieszczenia są idealne do tego, by zamontować (...)

Zawód ogrodnik

2013-03-18 | Roberto

frazy kluczowe: aranżacje ogrodów, ogród, projektowanie ogrodów, tereny zielone

(...) stronę www.polskiogrod.pl można odszukać jej bogatą ofertę.Powinno się zatroszczyć się by naszym ogrodem zajęło się przedsiębiorstwo, czyli ogrodnicy z dorobkiem. Zakładanie ogrodów to nie jest łatwa i prosta czynność. Nikt nie broni można to stworzyć tak jak się chce, jednak efekt ostateczny może być kiepski. Odpowiednim wyborem było by zlecenie wykonania ogrodu firmie, która zatrudnia u siebie wykształconych specjalistów Architektury zieleni. Wykorzystując do pracy takie osoby ma się pewność, że projektowanie ogrodów (...)

Lustro w łazience

2013-01-02 | Tadeusz

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród, szkło

(...) naprawa szkody pogotowie zabezpieczy stratę i postara się szybko rozwiązać problem. W zasadzie brak żadnych ograniczeń. Ograniczeniem może być jedynie ludzka imaginacja oraz wymiary toalety, w którym żyjemy. Większość sklepów z lustrami proponuje też usługi szklarskie. Można sobie samemu zaprojektować lustro, a zawodowy szklarz zajmie się oprawą i wykona dzieło, które będzie można postawić w domu. Szklarz, (...)

Historia tapety

2012-12-19 | Inez

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród

(...) Szablony malarskie wykorzystujemy jedynie w takim wypadku, jeśli umiemy malować pędzlem oraz farbą w sprayu a także jesteśmy utalentowanymi malarzami. Przyciskamy do ściany z wcześniej przyklejoną na niej tapetą szablon, a następnie jego wnętrze wypełniamy farbą w preferowanym kolorze. Farby do stosowania przy szablonach malarskich muszą w przeważającej mierze odznaczać się krótkim schnięciem. Farba musi szybko wyschnąć zanim zezwolimy się jej rozpłynąć w dół po ścianie. Tapety z nadrukowanymi zdjęciami to fototapety. Są one teraźniejszą odpowiedzią na biegnący czas. Fototapety na ścianę są najczęściej wybieraną formą dekoracyjną, lecz spotkać można nie tylko fototapety ścienne lecz również fototapety wsuwane pod taflą szkła albo też pod szklanym kuchennym blatem czy blatem stołu. Pierwsze tapety na (...)