Witamy!

Miasto dialogu i spotkań - taki pomysł na promocję Wrocławia mają od pewnego czasu jego władze. Hasło to ma podkreślać otwartość mieszkańców, tradycję i wielokulturowość a także pluralizm religijny, który w tym mieście był zawsze czymś naturalnym. Teraz powojenni mieszkańcy miasta odkrywają jego historię na nowo. Miasto dialogu dynamicznie się rozwija. Powstają szkoły i uczelnie studenckie. Niesamowity rozwój i popularność przeżywa liceum plastyczne oraz Akademia Sztuk Pięknych. Powstają nowe obiekty i siedziby szkół. Podstawą jest rozwój ekonomiczny, a tuż za nim idzie rozwój kulturowy czy demograficzny. Powstają nowe inwestycje, buduje się nowe mieszkania, projektuje domy i obiekty biurowe. Powstają nowe sklepy, galerie handlowe, a także miejsca noclegowe w hotelach czy hostelach.

Kwiecień 2016 Wrzesień 2015 Sierpień 2015 Czerwiec 2015 Kwiecień 2015 Luty 2015 Styczeń 2015 Grudzień 2014 Październik 2014 Wrzesień 2014 Sierpień 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Sierpień 2013 Marzec 2013 Styczeń 2013 Grudzień 2012 Listopad 2012 Październik 2012

Odzież robocza - konieczność czy zbytek?

2014-12-15 | Tadeusz

frazy kluczowe: biznes, produkcja, odzież ochronna, obuwie ochronne

BHP czyli bezpieczeństwo i higiena pracy, to coś co obowiązuje w każdym miejscu, w którym znajdują się jacykolwiek pracownicy, a także uczniowie lub studenci. Każdy z nas przechodził podobne szkolenie, choć z reguły nie wielką przywiązujemy do tego uwagę.  W miejscach takich jak biurowce, szkoły i inne budynki użyteczności publicznej zasady te sprowadzone są do zachowania w razie wybuchu pożaru.

Istnieją natomiast miejsca, gdzie BHP ma szczególną wartość. To głównie zakłady przemysłowe, pracownie chemiczne gdzie pracownicy mają kontakt z przedmiotami niebezpiecznymi, stale pracującymi maszynami, substancjami zagrażającymi życiu i zdrowiu. Szczególnie istotne jest szkolenie BHP dla osób, które pracują w obrębie maszyn ciężkich. Nieprawidłowe ich użycie wynikające z nieznajomości zasad BHP może doprowadzić do kalectwa, trwałego lub czasowego urazu, a nawet w niektórych przypadkach do śmierci poszkodowanego.

Bezpieczeństwo oraz higiena pracy jest również ważna z punktu widzenia pracodawcy. Słono kosztuje ją zaniedbania szkoleń. Odzież robocza to coś, na czym niektórzy pracodawcy oszczędzają, co nie powinno mieć miejsca. Jeśli pracownik nie przejdzie szkolenia i nie zostanie wyposażony w artykuły BHP, pracodawca może za to odpowiedzieć przed sądem.

Sklep BHP to zatem miejsce, które jest szczególnie potrzebne, ponieważ odzież tego typu potrafi niejednokrotnie uratować czyjeś zdrowie lub życie. Sklepy wyposażone są w takie przedmioty jak specjalne nakrycia głowy, rękawice, buty robocze, wszystkie elementy ubioru niezbędne pracownikom do wykonywania swoich obowiązków w każdych warunkach. Może to być praca na wysokości, lub w czasie zimy na powietrzu. Warto zadbać o ich komfort. Aby zamówić odzież roboczą dla swoich pracowników nie trzeba nawet wychodzić z domu, a jedynie w wielu przypadkach złożyć zamówienie przez Internet.

'

Fotografie:
biznes
produkcja
odzież ochronna
obuwie ochronne

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: