Witamy!

Miasto dialogu i spotkań - taki pomysł na promocję Wrocławia mają od pewnego czasu jego władze. Hasło to ma podkreślać otwartość mieszkańców, tradycję i wielokulturowość a także pluralizm religijny, który w tym mieście był zawsze czymś naturalnym. Teraz powojenni mieszkańcy miasta odkrywają jego historię na nowo. Miasto dialogu dynamicznie się rozwija. Powstają szkoły i uczelnie studenckie. Niesamowity rozwój i popularność przeżywa liceum plastyczne oraz Akademia Sztuk Pięknych. Powstają nowe obiekty i siedziby szkół. Podstawą jest rozwój ekonomiczny, a tuż za nim idzie rozwój kulturowy czy demograficzny. Powstają nowe inwestycje, buduje się nowe mieszkania, projektuje domy i obiekty biurowe. Powstają nowe sklepy, galerie handlowe, a także miejsca noclegowe w hotelach czy hostelach.

Kwiecień 2016 Wrzesień 2015 Sierpień 2015 Czerwiec 2015 Kwiecień 2015 Luty 2015 Styczeń 2015 Grudzień 2014 Październik 2014 Wrzesień 2014 Sierpień 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Sierpień 2013 Marzec 2013 Styczeń 2013 Grudzień 2012 Listopad 2012 Październik 2012

O Krakowie

2015-09-23 | Judyta

frazy kluczowe: wycieczki, wakacje, urlop

Planując kilkudniowy pobyt w Krakowie można skorzystać z interesującej propozycji private tours Krakow i w wygodny sposób zwiedzić najciekawsze miejsca w Krakowie takie jak dobrze prezentująca się dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten kwartał, zamieszkały przez wyznawców judaizmu od wieków, zachował swój niepowtarzalny klimat sprzed lat. Można zapukać do starej synagogi, pochodzić wąskimi uliczkami albo też posmakować koszernego posiłku w jednej z żydowskich restauracji.

Żona jedzie za 2 tygodnie do Krakowa. Głowi się, jakim środkiem lokomocji do Krakowa dojechać. Do wyboru są tak naprawdę trzy opcje: jazda samochodem, jazda koleją czy też przelot samolotem. Ponieważ ma tylko pięć dni na obejrzenie Krakowa, a to nie jest zbyt dużo, zatem by nie tracić czasu na długą podróż, zapewne poleci samolotem. Bilet lotniczy to wydatek w obie strony rzędu kilkuset złotych, zatem| raczej nie ma się co głowić nad innym rozwiązaniem. Port Lotniczy w Balicach jest całkiem dobrze skomunikowane z centrum miasta. Co dwadzieścia minut jeżdżą autobusy dedykowane do centrum miasta. Warto jednak skorzystać z propozycji Airport taxi Krakow decydując się na taksówkę prywatną albo też w odniesieniu do liczniejszych grup polecane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu w klimatyzowanym busie cała grupa dojedzie szybko do swojego hotelu.

Będąc w Krakowie nie można nie odwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta stara siedziba Wielkiego Księstwa Litewskiego i Królestwa Polskiego przypomina o dawnej hegemonii Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Obecnie Wawel jest wielkim obiektem muzealnym, w jakim można podziwiać arcydzieła sztuki tkackiej, czyli znane arrasy wawelskie. Nie omieszkaj wsłuchać się w bicie starego Dzwonu Zygmunta oraz zawitać do Kaplicy Zygmuntowskiej.

Do najbardziej interesujących zabytków Krakowa zaliczyć można zapewne Kościół Mariacki ze średniowiecznym ołtarzem skrzynkowym długa mistrza Wita Stwosza. Średniowieczny kościół gotycki posiada cenne ornamenty oraz niezwykle efektowne sklepienia beczkowe. Ołtarz wykonany w drzewie lipowym prezentowany i otwierany jest w wyjątkowych sytuacjach. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego odgrywany jest hejnał, którego dźwięki kończą się nagle na pamiątkę przeszycia tatarską strzałą średniowiecznego grajka, który trąbiąc z wieży ostrzegał społeczność grodu przed zagrażającym im złem.

Kraków jest miastem turystycznym, tak samo zresztą jak i otaczający go region małopolski. Każdego roku do Krakowa przylatuje wiele setek tysięcy turystów z z rozmaitych krain Europy i świata. Kraków to klasycznie polskie miasto, cudownym trafem oszczędzone przez II wojnę światową, gdzie obejrzeć można wiele skarbów historii dawnych epok.

'

Fotografie:
wycieczki
wakacje
urlop

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: