Witamy!

Miasto dialogu i spotkań - taki pomysł na promocję Wrocławia mają od pewnego czasu jego władze. Hasło to ma podkreślać otwartość mieszkańców, tradycję i wielokulturowość a także pluralizm religijny, który w tym mieście był zawsze czymś naturalnym. Teraz powojenni mieszkańcy miasta odkrywają jego historię na nowo. Miasto dialogu dynamicznie się rozwija. Powstają szkoły i uczelnie studenckie. Niesamowity rozwój i popularność przeżywa liceum plastyczne oraz Akademia Sztuk Pięknych. Powstają nowe obiekty i siedziby szkół. Podstawą jest rozwój ekonomiczny, a tuż za nim idzie rozwój kulturowy czy demograficzny. Powstają nowe inwestycje, buduje się nowe mieszkania, projektuje domy i obiekty biurowe. Powstają nowe sklepy, galerie handlowe, a także miejsca noclegowe w hotelach czy hostelach.

Kwiecień 2016 Wrzesień 2015 Sierpień 2015 Czerwiec 2015 Kwiecień 2015 Luty 2015 Styczeń 2015 Grudzień 2014 Październik 2014 Wrzesień 2014 Sierpień 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Sierpień 2013 Marzec 2013 Styczeń 2013 Grudzień 2012 Listopad 2012 Październik 2012

dom

Kuchnia jak z marzeń

2014-09-26 | Breslauer

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród

(...) estetyczne, ładne, funkcjonalne i trwałe, niestety, nie nadają się do każdej kuchni. Dlaczego? Bo choć niejednokrotnie piękne, nie pasują do wnętrz, jakimi dysponuje przeciętny Kowalski. Głównym problemem jest przestrzeń, jaką mamy do zagospodarowania. Im mniejsza, tym trudniej dopasować dla siebie gotowy zestaw, który spełniałby wszystkie oczekiwania.Warto więc skorzystać z innej opcji, jaką jest zakup mebli na wymiar. Obecnie na rynku istnieje bardzo szeroki wybór mebli kuchennych, także tych na zamówienie. Wystarczy dobrze rozejrzeć się wokoło. Każdy szanujący się producent mebli kuchennych (...)

Przewaga drewna w domu

2014-09-08 | Kamil

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród, usługi budowlane

(...) wykonane,- niewielkie uszkodzenia po pewnym czasie same się regulują,- łatwość konserwacji,- ekologiczność,- ręczna robota, która zawsze jest widoczna gołym okiem,- szyk i elegancja,- dobrze izolują ciepło,- możliwość zaprojektowania drzwi na indywidualne zamówienie,- lepsza jakość produktu,- duża odporność na wilgoć,- właściwości izolacyjne - akustyczne i termiczne.MDFDrzwi wykonane z płyt pilśniowych nie mają żadnej (...)

Jak powinno wyglądać oświetlenie zewnętrzne?

2014-08-22 | Janusz O.

frazy kluczowe: dom, ogród, oświetlenie, remonty, usługi budowlane

(...) Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie światło wyznacza czas naszego życia - gdyby nie wynalezienie żarówki wciąż budzilibyśmy się o świcie, a zasypiali wraz z zachodem słońca. Dzisiaj niemal każde domostwo ma dostęp do elektryczności, którą wykorzystujemy nie tylko do oświetlenia wnętrz, ale również coraz częściej dbamy o oświetlenie naszego ogródka, podjazdu, czy (...)

Kamieniarstwo dla domu

2014-08-16 | Inez

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród

(...) schody z płyt granitowych, lastriko, czy nawet marmuru. Takie produkty może wyprodukować tylko dobry kamieniarz. Podłoga lub jej elementy. Z kamienia można również wykonywać elementy podłogi i cieszyć się podłogą o wiele bardziej oryginalną niż drewniana, panelowa, czy wyłożona płytkami. Parapety i blaty. U kamieniarza można również zamówić zewnętrzne i wewnętrzne parapety okienne oraz blaty. Oczywiście jest to inwestycja dość kosztowna, jednak nie należy zapominać, że to rozwiązanie z wielu względów polecane. Kamienne parapety lub blaty, to piękno i przede wszystkim doskonała trwałość. Wydając pieniądze raz, możemy mieć pewność, że przez wiele lat nie będzie potrzeby (...)

Lustro w łazience

2013-01-02 | Tadeusz

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród, szkło

(...) zakład szklarski ma swojej ofercie lustra na wymiar. Poszczególne zakłady szklarskie proponują dodatkową ofertę, usługę jak pogotowie szklarskie. Gdy wydarzy się tak, że ukochane lustro zostanie zniszczone, albo co gorsza zniszczone całkowicie, sprawny specjalista z pogotowia szklarskiego zaopiekuje się lustrem i w ciągu krótkiego czasu będzie można znowu radować się meblem. W przypadku gdy niemożliwa jest teraźniejsza (...)

Chronić przed słońcem

2012-12-28 | Roberto

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, mieszkanie

(...) aranżacji okiennej. Więcej interesujących wizualizacji na stronie www.scarlett.pl.Usługi oferowane przez Salon Scarlett w Warszawie to także instalacja karniszy i doradztwo w doborze firan i zasłon oraz dodatków tak żeby dekoracja okien pasowała do wnętrza a także oddawała odpowiedni nastrój.Fachowa obsługa i fachowy personel pomaga w wyborze koloru oraz materiału, tak by zasłony, firanki lub rolety rzymskie pasowały do wskazanego wnętrza.Asortyment Salonu Design to m. in.:Rolety rzymskie montowane w środku pomieszczenia, wykonane ze zwiewnej tkaniny. (...)

Parkiet egzotyczny

2012-12-21 | Judyta

frazy kluczowe: budowa domu, budownictwo, dom

(...) Choma Parkiet to zespół wykwalifikowanych ludzi, dla których architektura wnętrz jest zamiłowaniem i przelewają swoje umiejętności na zlecone zamówienia. Układanie podłóg z drewna to nasza pasja. Przez ostatnie kilka lat swojej pracy wykonali blisko sto wnętrz, biorąc pod uwagę uwagi, przeznaczenie i potrzeby klienta. Ich klienci otrzymują usługi na dobrym poziomie związane z projektowaniem, kompleksowym wyposażaniem wnętrz pomieszczeń biurowych, mieszkań czy też użyteczności publicznej. Podczas (...)

Historia tapety

2012-12-19 | Inez

frazy kluczowe: dekoracja wnętrz, dom, ogród

(...) ścianę w Europie spopularyzowały się późno, gdyż raptem w XVI wieku, lecz ich rozkwit przypada na wiek XVIII, kiedy to były kupowane z Państwa Środka znaczne ilości tapet na ścianę. Pierwsze tapety były ręcznie dekorowane, w późniejszym czasie wzory na tapetach wyciskane były przez stemple drzeworytnicze. Pod koniec wieku XVIII tapety drukowano już maszynowo, a najważniejsze ośrodki wytwarzania tapet znajdowały się w Francji, Niderlandach, Anglii i Niemczech. Tapeta szybko stała się rodzajem sztuki. Projektowaniem projektów tapet zajęli się słynni artyści tacy jak William Morris albo François Boucher. Stosunkowo intrygującym pomysłem dla ludzi mających twórczą inwencję, a tym samym dla tych, którzy samodzielnie chcą stworzyć niepowtarzalny wzór swojej tapety są szablony malarskie a także naklejki ścienne. W obu (...)