Witamy!

Miasto dialogu i spotkań - taki pomysł na promocję Wrocławia mają od pewnego czasu jego władze. Hasło to ma podkreślać otwartość mieszkańców, tradycję i wielokulturowość a także pluralizm religijny, który w tym mieście był zawsze czymś naturalnym. Teraz powojenni mieszkańcy miasta odkrywają jego historię na nowo. Miasto dialogu dynamicznie się rozwija. Powstają szkoły i uczelnie studenckie. Niesamowity rozwój i popularność przeżywa liceum plastyczne oraz Akademia Sztuk Pięknych. Powstają nowe obiekty i siedziby szkół. Podstawą jest rozwój ekonomiczny, a tuż za nim idzie rozwój kulturowy czy demograficzny. Powstają nowe inwestycje, buduje się nowe mieszkania, projektuje domy i obiekty biurowe. Powstają nowe sklepy, galerie handlowe, a także miejsca noclegowe w hotelach czy hostelach.

Kwiecień 2016 Wrzesień 2015 Sierpień 2015 Czerwiec 2015 Kwiecień 2015 Luty 2015 Styczeń 2015 Grudzień 2014 Październik 2014 Wrzesień 2014 Sierpień 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Sierpień 2013 Marzec 2013 Styczeń 2013 Grudzień 2012 Listopad 2012 Październik 2012

Czy rejestracja firmy za granicą jest opłacalna?

2015-01-13 | Judyta

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz

Proces zakładania firmy jest dość czasochłonny i wymagający wiele pracy. Z tego powodu, wiele spółek decyduję się na rejestracje swojej działalności zagranicą. Takie działanie jest zdecydowanie korzystnym ruchem z biznesowego punktu widzenia. Dzisiaj, omówimy korzyści jakie niesie ze sobą rejestracja firmy w innym kraju.

Firmy, które skorzystały z możliwości rejestracji działalności w innym kraju, nazywane są spółkami offshore. Ich właściciele podejmowali decyzję o miejscu zarejestrowania swojej firm nie bez powodu. Wiele krajów jest określanych jako raje podatkowe dla biznesmenów. Ta nazwa odzwierciedla korzystne przepisy podatkowe dla zagranicznych firm, które zdecydują się na założenie swojej spółki w danym kraju. Jeśli tak postąpią, mogą liczyć na olbrzymie ulgi podatkowe oraz zwolnienie z niektórych opłat. Taka optymalizacja podatkowa jest szczególnie istotna w początkowej fazie istnienia firmy, kiedy spółka zaczyna osiągać swoje pierwsze dochody. Często można liczyć na wyspecjalizowane firmy (aw-offshore.com), które służą pomocą w zakresie tematyki offshore.

Rejestracja firmy za granicą nie tylko pozwala na zaoszczędzenie części dochodów, ale także na znaczne przyspieszenie całej procedury rejestracyjnej. Przykładowo, w Niemczech do rejestracji danej spółki wystarczy jedynie złożenie wniosku do odpowiedniego urzędu. W porównaniu do polskich procedur, jest to olbrzymie ułatwienie dla wszystkich przedsiębiorców. Dlatego też, jeśli planujemy założenie własnej działalności, pamiętajmy o możliwości zarejestrowania jej w innym kraju. To działanie może wydawać się trudne, ale zapewniamy, że korzyści jakie oferuje takie rozwiązanie są tego warte.

'

Fotografie:
biznes
ekonomia
pieniądz

Warto zobaczyć:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: