Witamy!

Miasto dialogu i spotkań - taki pomysł na promocję Wrocławia mają od pewnego czasu jego władze. Hasło to ma podkreślać otwartość mieszkańców, tradycję i wielokulturowość a także pluralizm religijny, który w tym mieście był zawsze czymś naturalnym. Teraz powojenni mieszkańcy miasta odkrywają jego historię na nowo. Miasto dialogu dynamicznie się rozwija. Powstają szkoły i uczelnie studenckie. Niesamowity rozwój i popularność przeżywa liceum plastyczne oraz Akademia Sztuk Pięknych. Powstają nowe obiekty i siedziby szkół. Podstawą jest rozwój ekonomiczny, a tuż za nim idzie rozwój kulturowy czy demograficzny. Powstają nowe inwestycje, buduje się nowe mieszkania, projektuje domy i obiekty biurowe. Powstają nowe sklepy, galerie handlowe, a także miejsca noclegowe w hotelach czy hostelach.

Kwiecień 2016 Wrzesień 2015 Sierpień 2015 Czerwiec 2015 Kwiecień 2015 Luty 2015 Styczeń 2015 Grudzień 2014 Październik 2014 Wrzesień 2014 Sierpień 2014 Grudzień 2013 Listopad 2013 Sierpień 2013 Marzec 2013 Styczeń 2013 Grudzień 2012 Listopad 2012 Październik 2012

biznes

Najpiękniejsze ogrody zimowe

2015-06-01 | Kamil

frazy kluczowe: biznes, informacje, polityka

(...) Ogrody zimowe to przepiękne, oryginalne i nowoczesne wnętrza, w których każdy poczuje się komfortowo w otoczeniu wybranej przez siebie roślinności. Ogrody zimowa są obiektami całorocznymi, dzięki całkowitej i szczelnej zabudowie. Dzięki ogrodom zimowym takim jak te zrobionym przez Kamont można zdecydowanie powiększyć przestrzeń domu. Mogą być użytkowane w charakterze miejsca przeznaczonego do relaksu, jadalni, pokoju dziennego czy mniejszego salonu. Do budowy ogrodów zimowych bardzo często wykorzystuje się systemu aluminiowe. Systemu te mogą być wyposażone w przekładkę termiczną lub być pozbawione takiej izolacji. Równie (...)

Sprzęt biurowy wspomaga pracę

2015-04-11 | Breslauer

frazy kluczowe: biuro, biznes, materiały eksploatacyjne

(...) powinna być jednocześnie faksem, skanerem i kopiarką, jaka jakość wydruku jest niezbędna, ile komputerów zamierzamy podłączyć do danej drukarki oraz jakie opinie są dostępne na temat wybranej przez nas drukarki.Dopiero po dokonaniu analizy powinniśmy wybrać odpowiednią drukarkę. Do użytku domowego poleca się tanie drukarki atramentowe oraz igłowe. W biurach najlepiej sprawdzą się drukarki laserowe – najlepiej z wszystkimi możliwymi opcjami dodatkowymi. Następnie należy zamawiać przeglądy drukarki regularnie co pół roku, a sprzęt naprawiać od razu, gdy tylko ulegnie awarii. Drukarki są urządzeniami, do których wkłada się tonery. Tonery oryginalne kosztują od 100 złotych wzwyż, a tonery używane to koszt około 50 (...)

Czy rejestracja firmy za granicą jest opłacalna?

2015-01-13 | Judyta

frazy kluczowe: biznes, ekonomia, pieniądz

(...) Proces zakładania firmy jest dość czasochłonny i wymagający wiele pracy. Z tego powodu, wiele spółek decyduję się na rejestracje swojej działalności zagranicą. Takie działanie jest zdecydowanie korzystnym ruchem z biznesowego punktu widzenia. Dzisiaj, omówimy korzyści jakie niesie ze sobą rejestracja firmy w innym kraju.Firmy, które skorzystały z możliwości rejestracji działalności w innym kraju, nazywane są spółkami offshore. Ich właściciele podejmowali decyzję o miejscu zarejestrowania swojej firm nie bez powodu. Wiele krajów jest określanych jako (...)

Odzież robocza - konieczność czy zbytek?

2014-12-15 | Tadeusz

frazy kluczowe: biznes, obuwie ochronne, odzież ochronna, produkcja

(...) BHP czyli bezpieczeństwo i higiena pracy, to coś co obowiązuje w każdym miejscu, w którym znajdują się jacykolwiek pracownicy, a także uczniowie lub studenci. Każdy z nas przechodził podobne szkolenie, choć z reguły nie wielką przywiązujemy do tego uwagę.  W miejscach takich jak biurowce, szkoły i inne budynki użyteczności publicznej zasady te sprowadzone są do zachowania w razie wybuchu pożaru. Istnieją natomiast miejsca, gdzie BHP ma szczególną wartość. (...)

Zawsze udany pomysł na ślubny prezent

2014-12-05 | Roberto

frazy kluczowe: biznes, informacje, polityka

(...) Wielu przyszłych gości weselnych boryka się z dylematem, jaki prezent podarować Państwu Młodym i w jakiej kwocie...Problem połowicznie znika, gdy na zaproszeniu widnieje dodatkowa informacja, że Państwo Młodzi życzą sobie gotówkę, lub proszą o prezent z listy ...Ta druga opcja jest u nas mało popularna, a często wydaje się w złym tonie. Prośba o pieniądze z kolei jest dość popularna, a przyszli małżonkowie nie stronią od uciekania się o taką formę prezentu właśnie.Nie podpowiemy, jaką kwotę wydać na prezent na ślub. To dla każdego sprawa indywidualna, zależna od wielu czynników - chociażby stopnia zażyłości z Parą Młodą, czy zasobności własnego portfela. Faktem jest, że mając (...)

TOP5 gadżetów reklamowych

2014-10-23 | Breslauer

frazy kluczowe: biznes, informacje, różne

(...) Zestawienie przygotowane przez agencję reklamową MolohReklama ma realny wpływ na to, jak sprzeda się dany produkt, a co za tym idzie, wpływa też na osiągane zyski. Również w Polsce stawia się na reklamę, przeważnie taką, w której wykorzystuje się gadżety reklamowe. Jak wyglądałaby pierwsza piątka rankingu gadżetów reklamowych gdyby pokusić się o zrobienie takiej listy?Bezsprzecznie najpopularniejszy gadżet do promocji firmy to długopis. Jest to gadżet użyteczny i można zareklamować za jego pomocą każdą firmę, bez względu na profil jej działalności. Każdy korzysta z długopisów, istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że logo i nazwa firmy zapadną w pamięć.Kolejnym gadżetem, który mimo upływu czasu nie traci na popularności jest kubek. Równie użyteczny co długopis, przydaje się w różnych sytuacjach. Niewątpliwą zaletą tego gadżetu (...)

Jaki zegarek?

2013-12-31 | Inez

frazy kluczowe: biznes, informacje, różne, zegarki, zegarki tissot

(...) Zegarek jest nieodłączna częścią naszej garderoby. Każdy z nas staje przed dylematem jaki zegarek wybrać, by spełniał nasze oczekiwania estetyczne i praktyczne. Niewątpliwie bardzo ważnym elementem jest jego niezawodność. Dlatego wybierając zegarek dla siebie lub kogoś nam bliskiego stawiamy na firmę cieszącą się dużym powodzeniem, rzetelnością i ciekawą ofertą. Jedną z nich jest na pewno szwajcarska marka (...)

Jak wygląda sklep odzieżowy

2012-12-12 | Inez

frazy kluczowe: biznes, różne, usługi, wyposażenie wnętrz

(...) Fachowa firma projektowa proponuje w pierwszym etapie projekt aranżacji wnętrza sklepu odzieżowego, w jakim następuje przygotowanie całościowego projektu koncepcyjnego sklepu oraz rozstawienie wszystkich elementów, które stanowią wyposażenie sklepów odzieżowych takich jak: ekspozycje odzieżowe, umeblowanie, lustra, przymierzalnie. Wybiera się również kolorystykę sklepu a także pozostałe elementy spod znaku corporate identity. W drugim etapie projektuje się światło sklepu, które w odniesieniu od koncepcji, ma naturalnie lub agresywnie budować pozytywny nastrój oraz wzmacniać mocne strony sklepu oraz prezentowanych w nim produktów. W dalszym etapie selekcjonowane są elementy dodatkowe, a zatem elementy (...)

Nadruki na artykułach reklamowych

2012-12-05 | Kamil

frazy kluczowe: akcesoria reklamowe, artykuły reklamowe, biuro, biznes

(...) Drukarnia dostarcza swoim współpracownikom następujące rodzaje artykułów reklamowych oraz gadżetów reklamowych: długopisy, zapalniczki, nadruki, nadruki reklamowe, kalendarze, galanteria skórzana, ceramika, breloki, markery, ołówki. Jesteśmy partnerem dla znaczącej ilości agencji reklamowych czy marketingowych. Nasza agencja reklamowa (...)

Tonery przez internet

2012-12-01 | Judyta

frazy kluczowe: biuro, biznes, materiały eksploatacyjne

(...) być toner lub tusz kolorowy lub czarny, jaką powinien wykazywać pojemność nasz tusz czy toner a także jaki symbol ma nasze urządzenie drukujące. Posiadając wszystkie te informacje dopiero możemy ruszać na zakupy.O ekonomicznym drukowaniu w szkole, domu albo biurze już prawie wszystko powiedziano. Generalnie wszyscy narzekają na zbyt wysokie koszty materiałów eksploatacyjnych, które narzucają korporacje produkujące drukarki. Rynek niezwykle szybko zareagował na znaczne potrzeby nabywców przede wszystkim w zakresie ograniczenia cen materiałów eksploatacyjnych. Powstało mnóstwo firm, które sprzedają tonery HP a także tusze regenerowane, a więc po zużyciu nabijane po raz kolejny proszkiem drukującym lub tuszem. Popularne stały się również komplety do samodzielnego napełniania wykorzystanych wkładów laserowych oraz atramentowych. Tanie tonery do drukarek oraz tusze do drukarek HP - (...)

Google prawdę ci powie

2012-10-20 | Roberto

frazy kluczowe: biznes, marketing, usługi

(...) Na pozór wydaje się to dość prostą rzeczą, lecz warto mieć na uwadze, że jest masa chętnych na zajęcie najbardziej wartościowych miejsc w SERP na pierwszej stronie w Google.W poście ukazano propedeutykę podstaw. Należy mieć na uwadze aby przed startem pozycjonowania stron internetowych i zdobywaniem linków do pozycjonowanej serwisu www na zaplanowane frazy kluczowe należy sumiennie przeanalizować wybór słów.Na dzień dzisiejszy najbardziej popularną (...)

Porządek wśród personelu

2012-10-13 | Judyta

frazy kluczowe: biuro, biznes

(...) Identyfikatory mają zastosowanie w szybkiej identyfikacji wizualnej właściciela.  Identyfikatory to specyficzna forma prezentowania danych o osobie.Na identyfikatorze można umieszczać wiele informacji, zarówno jawnych jak i zakodowanych. Informacje jawne to przede wszystkim imię i nazwisko, stanowisko, nazwa firmy, fotografia. Dodatkowo można wpisać numer identyfikacyjny, datę ważności identyfikatora itp. Zaawansowany identyfikator może mieć zapisanych w chipie lub na pasku magnetycznym dużo więcej informacji, które są ujawniane w momencie włożenia do odpowiedniego czytnika. Za pomocą zaawansowanych identyfikatorów można nadawać różnego rodzaju dostępy albo uprawnienia.Identyfikatory różnią się też między sobą ze względu na rodzaj użytego do ich wyrobu materiału. Rozróżnić można identyfikatory metalowe (aluminiowe), identyfikatory plastikowe, (...)